Hakkımda

Merhaba! Ben Şeyma, 22 yaşındayım.
Ege Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik okuyorum.

Postcrossing ile dünyanın farklı yerlerindeki insanlara kartpostallar yazmak ve yerli yabancı mektup arkadaşlarıma mektuplar yazmak da en büyük mutluluklarım arasında. Okuduğum bölümü çok seviyorum; sağlıklı beslenmeye, yogaya ve fitness’a büyük bir ilgim var.


Yaklaşık 9 yıl önce ortaokuldayken başlamıştım blog yazmaya. (Azbuz vardı o zamanlar! #heygidihey) Kısa bir süre orada yazmaya çabalasam da ‘blogger’ olmayı tam kavrayamadığım için bir türlü tutanamadım bloglar arasında. Yıllar sonra, Temmuz 2011‘de Julie&Julia filmini izlerken Julie’nin çabasına hayran kalmış, ben de blog açmaya karar vermiştim. Üniversite sınavından sonra ben de blog açacak ve üniversite anılarımı paylaşacaktım. 2012 Ağustosta -yani sınavı atlattıktan sonra-  ilk blogumu açtım. O blogda farklı isimler ve farklı temalarla dönem dönem yazmaya devam ettim ancak hiçbir zaman istediğim gibi bir bloga sahip olamadım. Nisan 2016‘ya kadar Bloggerda (blogger.com yani) paylaşmaya devam ettim.


Sonra bir gün dank etti.. 
Vaktimin çoğunu blogla uğraşarak geçirdiğimi, artık blogger’lığın kişiliğime bile işlediğini ve blogger olmaktan gerçekten zevk aldığımı fark ettim. Blogumu biraz daha kişiselleştirmek ve geliştirmek istedim, WordPress‘e taşındım ve işte buradayım!

Bundan sonra ‘Mutluluğun Peşinde!’ olarak paylaşmaya devam edeceğim. Üniversite anılarım, gezilerim, mektuplarım ve minik projelerim…
Hepsi burada olacak. 


Instagram‘da kitaplar ve mektuplarla ilgili paylaşımlar yaptığım,
bu blogla paralel giden bir hesabım var ki kendini artık ana hesabım oldu: @essiereading

Ayrıca gittiğim yerlerde çektiğim fotoğrafları paylaştığım bir de kişisel hesabım var ki o da: @smektepli

Gün içinde telefonumla çektiğim fotoğrafları paylaştığım ayrıca bir hesap açtım,
fotoğraflar altında kitaplardan alıntılar falan paylaşıyorum: @kederlikavun

Tabi twitterı unutmamak gerek; kendi çapımda atıp tuttuğum son zamanlarda şaşırtıcı düzeyde aktif olduğum bir profilim var: @smektepli

Twitter veya Instagram kullanıcısı olmayabilirsiniz ama illaki bir feysbuk hesabınız vardır! Facebook sayfam ise işte burada: Mutluluğun Peşinde!


İşte benim hikayem böyle! 🙂 
Artık ‘Mutluluğun Peşinde’yim ve bu yolda yaptıklarımı sizlerle paylaşıyorum <3

 

–Şeyma