Sevgili Günlük

Son Zamanlarda Ben

Merhaba! Son zamanlarda internette pek aktif değildim. Zaten aylardır doğru düzgün paylaşım yapmıyordum ama son zamanlarda iyice motivasyonumu yitirmiştim. Bu süreçte neler yaptım neler yapıyorum onlardan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle @essiereading hesabımda kitap yorumu yazmayı bıraktım, bundan sonra yazmayacağım. Kitap fotoğrafları paylaşmaya devam edeceğim ama ayrıntılı yorum yazmayacağım, bunu yapan yeterince hesap var. Benim de yapmam gerek yok diye düşünüyorum. Çok beğendiklerimi buradan paylaşırım.

Son zamanlarda kitap okuyamıyorum. İki üç kitaba başlayıp başlayıp bıraktım. Güya bu yıl 100 kitap okuyacaktım. 50 bile olmayacak bu gidişle. Belki de okumaya çalıştıklarım bana göre değildi, bilmiyorum.


Hiçbir şey zevk alamaz oldum. Her şeyden çok sevdiğim blogum bile anlamsız gelmeye başladı. Beni her şeyden çok mutlu eden spor ve yogayı bile aksattım. Birkaç kez kendimi zorlayıp spora gittim ama yapamadan geri döndüm. Zira dengede bile duramıyordum. En sıkkın zamanlarımda bile spora giderdim, ne oldu bilmiyorum. Yemek yiyesim bile gelmiyor artık acıkınca kendi kendime sinirleniyorum, öf yine acıktım ya yeter diye bağırdığımı bilirim. En sevdiğim yemekler bile tat vermiyor.

Tekrar Almanca çalışmaya başladım, ama biraz zorlanıyorum. (CANIM ÇIKIYOR!) Tamamen sıfır olduğum için her şeyi temelden öğrenmem gerek. En basit egzersizlerde bile hiçbir kelimeyi bilmediğim için sürekli sözlük eşliğinde çalışıyorum ve bu çok yorucu. Ayrıca çok vakit alıyor. Yine de pes etmeden çalışıyorum.

Kendimi film izlemeye verdim. Önceki hafta izlediğim filmleri yazmıştım, yazısı burada. Her gün bir tane falan izliyorum hala. Çocukken severek izlediğim Kayıp Balık Nemo ve Karayip Korsanları‘nı izledim tekrar. Nemo yine güzeldi ama Karayip Korsanları eskisi gibi etkilemedi beni.


Okul da bitiyor artık. İzmir’de ilk senemdi. Ne çabuk geçti. Geriye dönüp baktıkça içim acıyor, bomboş bir sene geçirdiğimi düşünüyorum. Kendime hiçbir şey katmıyorum, kendimi zorlamıyorum, yeni şeyler öğrenmiyorum, yeteri kadar çalışmıyorum. Buna dur diyorum, bir süre motive oluyorum. Sonra bir bakıyorum yine aynı yerdeyim.

Gelecek sene kalacağım yurdu ayarladım. Kampüsün içinde, yeni açılan bir yurt. Fiyatı da çok uygundu. Fakülteye 4-5dk yürüme mesafesinde. Altında kahveci, gratis, şok market ve subway var. Hemen dibinde ikea ve forum bornova var. Her şey çok yakınımda ve kredi kartımın bakiye yetersiz fişleri gözümün önünde uçuşmaya başladı bile. Okula çook yakın olduğu için istedim orayı, başka hiçbir yerle görüşmedim bile. Gerçekten yeri mükemmel, o yüzden çok hevesliyim.

Görüp görebileceğiniz en garip banyoya sahip yeni yurdum. BANYONUN KAPISI YOK! vat da fak?! Ciddiyim! Odanın kapısından girince sağda bir girinti var. Oraya dönünce sağınızda lavabo var, karşınızda duşakabin var, solda da tuvalet var. Sadece tuvaletin önünde bir kapı var. Duşakabinin sadece kendi kapısı var. Görünce şok geçirdim, döndüm şöyle bir etrafıma baktım. Sinirlerim bozuldu, ay bir gülme geldi bana. Anneme anlatırken de telefonda gülüştük baya. BANYONUN KAPISI YOK! Valla yok. O girintinin olduğu kısma perde alıp astıracağım. Mümkün değil öyle kullanamam ben orayı. Bina yeni yapılmış, ilk biz kullanacağız odayı. Şimdiki yurdumda odamda mutfak ve çamaşır makinesi var. Ama yeni yurtta ortak alanlarda kullanacağım. Mutfak kullanımı biraz zor olacak çünkü hem buzdolabı minik hem de odada. Mutfak, -1’de. Sepet gibi bir şey alıp odadaki yiyecekleri mutfağa taşıyıp durmam gerekecek. Günde 3 defa pikniğe gider gibi koluma sepetimi takıp bodruma ineceğim yani. Mutfakta vakit kaybı çok olacak gibi duruyor, ama yapacak bir şey yok. Şuan kaldığım yurt, o yurdun 2 katı fiyat istedi çünkü. Senedi ve sözleşmeyi ben imzaladım ilk defa. 23 olup, halareşit misin?- sorularına kalmak biraz koysa da resmen big girl oldum artık.

Tatilde ne yapacağım da henüz kesin değil. #beachvibes  heştegli fotolar atamayacağım kesin. Almanca kursuna gitme ihtimalim var. Birkaç yurtdışı kaçamağı düşünüyorum ama önce kursu kesinleştirmem gerektiği için onları kesinleştiremiyorum. Eğer gidebilirsem, yazın çoook güzel fotoğraflar paylaşacağım. SÖZ <3

Bu hafta aliexpress‘ten deli gibi alışveriş yaptım. 20-25 ürün aldım galiba, tam sayıyı bilmiyorum. Neredeyse hepsi mektup ve kırtasiye ürünü. Geldiklerinde hepsini paylaşacağım 🙂

Çok depresif gibi gözüktüm şimdi kendime, size de öyle geldi muhtemelen. Öyle değil aslında. Keyfim yerinde ama hiçbir şey yapasım yok. Böyle olunca da haliyle accık canım sıkıldı yani. Sanırım yeni bir şeyler denemeye ihtiyacım var. Tavsiyesi olan?

İşte böyle. Minik bir güncelleme yapmak istedim. Instagramda da fotoğraf paylaşmak istiyorum ama fotoğraf çekemiyorum. 😛 Bloga yazı yazmaya devam edeceğim, ama en sevdiğim yazılardan birkaçını aşağıya ekledim. Okumadığınız varsa onları okuyabilirsiniz. Sevgiler :*

İlk Kahve Demleme Deneyimlerim | French Press

En Çok Kullandığım 5 Mobil Uygulama

 

YAZILI KANYON, ISPARTA

 

 

2 okuyucu bu yazıyı sevmiiiş!

2 Yorum

Eklemek istediğiniz bir şeyler mi var? Bir yorum yazın!