Gezi,  Postcrossing

1. İzmir Postcrossing Buluşması | 1 Nisan 2017

Merhaba! Geçtiğimiz hafta cumartesi günü çook güzel bir etkinliğe katıldım! Şu an bu satırları yazarken bile hatırladıkça mutlu oluyorum! Bir yılı aşkın bir süredir postcrossingle ilgilendiğimi biliyorsunuz. İzmir’e taşındığımdan beri postcrossing’e ara vermiştim ama hala facebook gruplarına üyeydim. İzmir’de bir postcrossing buluşması yapalım mı dediklerinde çok sevinmiştim. İlk defa başka postcrosserlarla biraraya gelecektim 🙂

Başganımız Ozan Sarı’nın teklifi ve organizasyonuyla 1 Nisan günü Konak Pier’de buluştuk. En büyük şüphem, mekanda grubu bulamamamdı. Sonuçta hiçbirini tanımıyorum, fotoğraflarını bile görmemiştim, kimin geleceğini bile bilmiyordum! 🙂 Garsona ‘Postcrossing buluşmasına geldim’ dediğim an, içeride büyük bir masaya oturmuş kartpostal yazan insanlar gördüm. Bulmam, daha kolay olamazdı sanırım 🙂

Ozan abi, bugüne özel damga ve sticker yaptırmış. Postcrossing yazılı kartpostallar da getirmişti. Beni etkinlik için en çok heveslendiren şey bu damga oldu. O damgayı görüp de gitmemek olmazdı!

Önce kartpostalları seçtik. Sonra herkes kart atmak istediği kişilerin adreslerini yazdı ve kartları damgaladı 🙂

Sonra kartları sırayla elden ele dolaştırıp imzaladık. O gün 50 kadar imza attık sanırım. Bir süre sonra yazılar imzalar bozulmaya, çirkinleşmeye başladı. Kötü imzaladığım kartlar varsa, şimdiden özür dilerim! 🙂

Facebook Postcrossing Türkiye grubundan birçok postcrosser kartpostal istemişti. Onlar için de kartlar imzaladık.

Ben de 5 tane kart imzalattırdım, birini kendime hatıra saklayacağım. Diğerlerini de mektup arkadaşlarıma ve postcrosser arkadaşlarıma göndereceğim.


Etkinlikten en sevdiğim fotoğraflardan biri bu oldu. Herkes harıl harıl kart imzalıyor 🙂

Selin Kırımtay’ın hediyelerinden. Atlastan çok güzel zarflar yapmış 🙂 Harika bir fikir değil mi?

Etkinliğimiz genel olarak bu şekildeydi. Kartlar yazdık, imzaladık, damgaladık, hatta hediyeleştik! 🙂

Kartlar imzalanırken birkaç tane de video çekmiştim. Videolardan biri bence bu etkinliği çok güzel özetlemiş. O videoyu Instagramda paylaşmıştım, videoya ve diğer fotoğraflara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Postcrossing kartpostallarımız ve biiiiz! (Gerçekten en düzgün çıktığım fotoğraf buydu… Diğerlerinde titrek ve bulanık çıkmışım :P)

Postcrossing’ başladığımdan beri yaşadığım en büyük sorunlardan biri, diğer insanların bu tutkumu paylaşmamasıydı. “Boş iş” veya “Vakit ve nakit kaybı” olarak değerlendirenler bile olmuştu. Bu yüzden bugün benim için çok özeldi. Aynı hobiye sahip insanlarla biraraya gelmek gerçekten çok güzel oldu.

Siz de diğer postcrosserlarla iletişim halinde olmak isterseniz (şiddetle tavsiye edilir, hepsi çok tatlı insanlar) ve yapılacak olan etkinliklerden (İstanbul ve Ankara’da da buluşma yapılabilir) haberdar olmak isterseniz Facebook‘taki Postcrossing Türkiye gruplarına üye olabilirsiniz. Şu an birden fazla grup var sanırım, ben de hangisine üyeyim hangisine değilim bilmiyorum açıkçası.

Son olarak tüm emekleri için Ozan Sarı‘ya, daveti için Filiz Yüzbaş‘a, güzel hediyeleri için Selin Kırımtay‘a ve herkese geldikleri için çok çok teşekkürler! Umarım bir gün daha da kalabalık bir grupla tekrar buluşabiliriz!

Happy Postcrossing!

7 okuyucu bu yazıyı sevmiiiş!

2 Yorum

Eklemek istediğiniz bir şeyler mi var? Bir yorum yazın!