Mektup Arkadaşlığı

Merhaba! Mektup arkadaşlığı ile ilgili yazdığım tüm yazıları bu sayfada topladım. Başlık başlık hepsinden bahsedeceğim , böylece aradığınız yazıyı kolayca bulabileceksiniz 🙂

Öncelikle mektup arkadaşlığına başlamak istiyorsanız tabiki bir mektup arkadaşı bulmanız gerek. Mektup arkadaşınızı nasıl bulabileceğinize dair bildiğim tüm yöntemleri buradaki yazımda açıkladım; Mektup Arkadaşı Nasıl Bulunur?

Mektup arkadaşınızı buldunuz, harika! Şimdi sırada mektubunuzu hazırlamak var. Mektuplarımı nasıl hazırladığımı, hediye olarak neler gönderdiğimi, zarfları nasıl süslediğimi ve ilk mektuplarımda nelerden bahsettiğimi aşağıdaki yazımda açıkladım; Mektup Nasıl Hazırlanır

Bu yazıda bahsettiklerim dışında instagramda paylaştığım mektuplar da var. İnstagram kullanıcı adım: @kederlikavun 🙂Mektup arkadaşınızı buldunuz, mektubunuzu da yazdınız, zarfınız gönderilmeye hazır. Peki nasıl göndereceksiniz? Bunu da Mektup Nasıl Gönderilir yazısında açıkladım 🙂 Yurtiçi ve yurtdışı gönderilerinin nasıl olduğunu, pulları nereden nasıl alabileceğinizi, gönderi ücretlerinin ne kadar olduğunu ve yurtdışından gelecek mektuplar için kendi adresinizi nasıl vermeniz gerektiğini (adresinizin tamamını Türkçe, sadece ülke ismini İngilizce yazmanız gerekiyor) yazıda açıkladım.

Size yardımcı olabileceğini düşündüğüm yazılarım bunlardı. Ayrıca kendi mektup arkadaşlığı serüvenimi anlattığım yazılarım da blogda mevcut. Eğer mektup arkadaşı edinmek istiyorsanız ama bir türlü cesaret edemiyorsanız bu yazılar tam size göre! İlk mektup arkadaşlığı deneyimimi paylaştığım yazım burada: Mektup Arkadaşı Edinmek!

Snailmail ve direct swap kelimelerine yabancıysanız, bu yazı sizin için: Snail Mail ve Direct Swap nedir nasıl yapılır?

Mektup arkadaşlığı ile ilgili yazılarım şimdilik bu kadar 🙂 Yeni yazılar yazdıkça buraya ekleyeceğim. Ayrıca postcrossing ile ilgili de birçok yazım var. Onları da postcrossing kategorisinde bulabilirsiniz.

Umarım çok güzel arkadaşlıklar edinir, harika mektuplar alırsınız. Sevgilerimle! 🙂