Kırtasiye

İlham Aldığım Journalling Hesapları

Merhaba! Yaklaşık bir yıldır journalling ile ilgileniyorum. Aylarca güzel defter arayıp bulamayınca geçen yaz oturup iki hafta uğraşarak sıfırdan kendi defterimi yapmıştım. Defteri yaptıktan sonra içini doldururken ilham alabileceğim birçok instagram sayfası keşfetmiştim. Bu yazıda en sevdiğim journalling hesaplarını sizlerle paylaşacağım.

@proudpuddle: Bu listedeki tek Türk 🙂 (paylaşımları İngilizce ama) Tasarımlarını gerçekten çok çok çok beğeniyorum. En beğendiğim hesap sanırım onunki. Daha yeni keşfettim. Fotoğrafları, profilinin genel görünümü de çok hoşuma gidiyor.


@jane.pauleen: Bir journalling sayfasında gönderisini görüp takip etmiştim. Son aylarda paylaştıklarını beğenmiyorum. O yüzden belirli olarak üç tane sayfasını paylaşacağım 1 (favorim bu), 2 (üstteki fotoda ortadaki), 3 (üstteki fotoda en sağdaki)


@mereljournals: İlham aradığımda baktığım ilk sayfa Merel sanırım. Instagramda kaydedilenler klasörümde en çok onun paylaşımları var. Tasarımlarıa bayılıyorum. O da her fotoğrafta farklı düzende farklı paylaşımlar yapıyor. Art journal yapanlar da bujo yapanlar da seyahat defteri yapanlar da bu sayfada ilham alacak bir şeyler bulabilir.


@noor_unnahar: He yazar hem youtuber. Genel olarak fotoğraflarını beğeniyorum. Journalling ile ilgilenmeyenlere bile tavsiye edebilirim (ama journalling ile ilgilenmeyen biri bu satırları okumuyordur sanırım, neyse..) En garip tasarımları onda görüyorum. Dergilerden mankenlerin kaşını gözünü kesip yapıştırıyor. Çizimleri güzel oluyor. Barkod yapıştırdığını bile gördüm yani. Bence farklı tasarımlar görmek istiyorsanız mutlaka takip edin.


@catharinemisook: En uzun süredir takip ettiğim hesap bu sanırım. Sadece defter değil çeşitli paylaşımlar yapıyor. Genel olarak fotoğraflarını çok beğeniyorum. El yazısı çok hoş. Defterlere yapıştırdığı yapraklar ve bitki çizimleri harika.


@dearwritten: Tasarımları, yazısı, fotoğrafların ve defterlerinin sadeliği… Çok özenli yaptığı belli oluyor. Severek takip ediyorum. Genelde boşluklar için süslemeleri, fotoğraf etrafı desenleri ve düzenlerinden ilham alıyorum.


@dorsetrdjournals: Art journal paylaşımları yapıyor. En sevdiğim sayfası üst en sağdaki fotoğrafta olan. En sevdiğim sayfalardan biri.


@queenie_abelle: Doğadan ilham alınarak yapılan tüm çizimleri tüm tasarımları seviyorum. Ben de gittiğim yerlerden bitkiler topluyorum ve bu hesaptaki gibi yapıştırmayı düşünüyorum ben de 🙂 En sevdiğim fotoğrafı bu olduğu için tek bunu paylaştım 🙂


@kairojo: Bu yazıda görebileceğiniz en sade sayfa. Minimalist tasarımlar sevenler için eklemek istedim. Süslemelri bile minimal çünkü 🙂


@laia_journal: En sevdiğim art journal sayfalarından biri. Çok özgün işleri var. Her biri birbirinden farklı oluyor. Çoğunluğun aksine her sayfada farklı şeyler yapıyor, o yüzden yaratıcılığına hayranım. Çizimleri ve boyamaları çok hoş oluyor.


@lostol0gy: En yaratıcı journalling sayfalarından biri. Her sayfada bambaşka tasarımlar, bambaşka konsept ve materyaller var. Çeşitli şeyler yapıştırdığı da oluyor, fotoğraf da çizim de.


@pentaplans: Daha çok kraft kağıtlarıyla çalışıyor. En sevdiğim tasarımlarından biri için tık tık 


@snazzyavery: Youtube kanalı da var. Ayrıca etsy hesabında kendi yaptığı bu defterleri satıyor. O kadar güzel dokulu kağıdı nereden buluyor bilmiyorum ama keşke burada da olsa… Defterlerinde genelde bir yüzde desenli kağıt var diğer sayfa düz beyaz. Beyaz kısma yazıp diğer kısmı süslüyor çoğunlukla. Youtube kanalında defterle ilgili bir sürü videosu var, onlara da bakabilirsiniz.


Benim en sevdiğim sayfalar bunlar! Sizin de ilham aldığınız journalling hesapları varsa lütfen yorumlarda bizimle paylaşın, sevgiler!

15 okuyucu bu yazıyı sevmiiiş!

Eklemek istediğiniz bir şeyler mi var? Bir yorum yazın!